Czarnuszka jako pogromca alergii i astmy

Czarnuszka – skąd pochodzi?
To właśnie tam ekstrakty, wywary i oleje z czarnuszki były i są stosowane w leczeniu chorób związanych z układem oddechowym, chorób żołądka, jelit, wątroby czy układu odpornościowego. Zresztą jej spożywanie gwarantowało ogólnie dobre samopoczucie.
Właściwości czarnuszki i oleju z czarnuszki
- obniża ciśnienie;
- walczy z cukrzycą;
- wspomaga walkę z nowotworami;
- ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne;
- ma właściwości przeciwutleniające i co najważniejsze w przypadku alergii rozszerza oskrzela ułatwiając oddychanie.
Olej z czarnuszki dla alergików i astmatyków
To właśnie zawarty w czarnuszce TYMOCHINON (30-48% ) i NIGELLON są największym przyjacielem wszystkich alergików. Alergiczne zapalenie błony śluzowej ( dla wielu to pierwsze zwiastuny wiosny – katar, kaszel, „pociąganie nosem” ) można skutecznie zmniejszyć lub nawet wyeliminować stosując ziarenka i olej z czarnuszki. Przeprowadzono badania, które wykazały jej wpływ po dwóch pierwszych tygodniach stosowania preparatów z czarnuszki:
- zmniejszenie zatorów śluzowych nosa,
- złagodzenie swędzenia i uciążliwego „smarkania”,
- zmniejszenie ilości kichnięć i przyspieszenie odnowy podrażnionej błony śluzowej.
Idąc dalej i stosując olej z czarnuszki w przypadku alergii pokarmowych istnieje duża szansa na zniwelowanie, a nawet wyeliminowanie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które są reakcją na wszelkiego typu alergie pokarmowe. Wiele osób stosuje olej z czarnuszki zewnętrznie jako zamiennik maści w przypadku alergii skórnych, czyli zaczerwienienia i swędzenia skóry.
Olej z czarnuszki ma również swój udział w przypadku leczenia astmy. Wiele reakcji alergicznych obciąża górne drogi oddechowe i powoduje astmę, zapalenie oskrzeli – które może przejść w zapalenie płuc i mocno uciążliwy kaszel. Dlatego zawarty w oleju z czarnuszki TYMOCHINON (właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające) w połączeniu w zawartym w oleju z czarnuszki NIGELLONEM (działanie przeciwhistaminowe i rozszerzające oskrzela), pomagają zmniejszyć obrzęk i rozluźniają tchawicę. Dla każdego astmatyka, to bardzo ważna rola oleju z czarnuszki. Dzięki temu oddycha im się lepiej i łatwiej. Pamiętajmy też, że nasionka i olej z czarnuszki działają w sposób naturalny i delikatny (na cuda trzeba poczekać kilkanaście dni) i dzięki temu nie zauważono skutków ubocznych, czy jakichkolwiek nietolerancji obecnych przy stosowaniu niektórych innych metod.
Stosując z olej z czarnuszki dajemy sobie szansę na łatwiejsze przejście chorób górnych dróg oddechowych. Może się okazać, że regularne picie oleju z czarnuszki w okresie najbardziej wzmożonym i alergiom sprzyjającym odciąży nas od wielu uciążliwych skutków z tym związanych. Może warto więc zaufać magicznej mocy darów z natury i dać szansę naturalnej medycynie nim całkowicie damy się pochłonąć w świecie syntetycznych leków i wykonanych budżetów koncernów farmaceutycznych?
Olej z czarnuszki dawkowanie
Jaki olej z czarnuszki wybrać?
- Tylko i wyłącznie tłoczony na zimno i obowiązkowo z małej olejarni;
- Musi być świeży i trafić do Państwa dzień, dwa po wytłoczeniu – tylko wówczas zachowuje wszystkie właściwości. Dobry olej z czarnuszki to olej, który dwa dni wcześniej był jeszcze ziarenkiem;
- Temperatura tłoczenia poniżej 40 stopni C – wyższa niszczy bogactwo zawartych tam NNKT;
- NIEDOPUSZCZALNA jest rafinacja. Muszą być niefiltrowane i nieoczyszczone!
- Olej z czarnuszki musi być zawsze w lodówce bez dostępu światła słonecznego. Sklepowa półka nie jest odpowiednim miejscem. To klient musi poczekać na olej, a nie olej na klienta;
- Zwróć uwagę na proces tłoczenia: ważne, by olej tłoczony był na zimno w temperaturze maksymalnie 40 stopni.
Gdzie kupić dobry i wartościowy olej z czarnuszki?
Świeży olej z czarnuszki tłoczony na zimno 250 ml