Częste pytania

Gdzie mogę kupić Wasze oleje?
Nasze oleje są dostępne w wybranych punktach sprzedaży takich jak: sklepy ze zdrową żywnością, sklepy zielarskie, apteki, delikatesy, pensjonaty. Sieć tych punktów jest systematycznie poszerzana. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź zakładkę „Lista sklepów”.


Jaki jest okres ważności Waszych olejów?
Okres ważności jest różny w zależności od oleju i jest on wyraźnie wskazany na etykiecie. Nasze oleje są również oznaczone datą rozlania oleju – znajduje się ona na banderoli umieszczonej na zakrętce od butelki.


Czy Wasze oleje muszą być przechowywane w lodówce?
Oleje zimnotłoczone powinny być przechowywane w lodówce. Taki sposób ich przechowywania jest najwłaściwszy z uwagi na procesy utleniania, które zachodzą szybciej w wyższych temperaturach (jełczenie oleju). Niektóre oleje, takie jak olej lniany lub olej z konopi, są stosunkowo bardziej wrażliwe na temperaturę i w żadnym wypadku nie powinny być przechowywane w ciepłych pomieszczeniach inne zaś olej rydzowy (z lnianki) lub rzepakowy dobrze znoszą temperaturę pokojową. Zasadniczo jednak lepszą trwałość oleju uzyskamy przechowując go w lodówce.


Dlaczego na dnie butelki znajduje się warstwa osadu?
Osad na dnie butelki jest zjawiskiem naturalnym, powstaje po wytłoczeniu oleju, który nie jest filtrowany. Naturalny osad zawiera cenne składniki bioaktywne, np. osad w oleju lnianym jest bogaty w lignany, małe cząstki włókniste znajdujące się w zewnętrznej okrywie ziaren lnu. Lignany mają bardzo cenne właściwości zdrowotne.


Co to są kwasy Omega 3 i dlaczego są one takie ważne?
Omega 3 to grupa tłuszczów, które odgrywają ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych naszego organizmu. Organizm nie może sam wytwarzać Omega 3, w związku z tym musimy je dostarczać poprzez naszą dietę. Niewystarczające spożycie Omega 3 może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Popularnymi źródłami Omega 3 są ryby oleiste oraz nasiona i oleje z roślin oleistych.
 
Opinie