NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej z czarnuszki dla dzieci

Olej z czarnuszki dla dzieci
26.01.2021

Olej z czarnuszki dla dzieci – kiedy podawać?


Olej z czarnuszki dla dzieci jest polecany szczególnie tym rodzicom, którzy chcą osłabić dolegliwości związane z chorobami typu astma, alergia, atopowe zapalenie skóry (AZS) oraz obniżoną odpornością. Dlatego sugerujemy, aby podawać dzieciom olej z czarnuszki tłoczony na zimno z Oleoteki. Nasz olej tłoczymy tylko i wyłącznie pod zamówienie i dlatego zachowuje on szczególne właściwości lecznicze, które przypisano czarnuszce. Dzięki tłoczeniu na zimno w niskiej temperaturze zawarte w czarnuszce TYMOCHINON i NIGELLON są w stanie zadziałać skutecznie i efektywnie. Istotne jest przy tym aby olej z czarnuszki podawać dzieciom systematycznie. Udowodniono, że właśnie czarnuszkowy eliksir jest  najlepszym sprzymierzeńcem wszystkich alergików. Jest to ważne ponieważ coraz więcej dzieci ma alergię na pyłki, kurz, grzyby itp. Alergiczne zapalenie błony śluzowej to dla dużego grona dzieci zapowiedź, że zbliża się wiosna i wiadomo, że przywitają ją katarem, kaszlem, bezustannie pociągając nosem. Opierając się na dostępnych badaniach i doświadczeniach wielu rodziców, wiemy na pewno, że olej z czarnuszki tłoczony na zimno już po około dwóch tygodniach stosowania pomoże pokonać: 
 • zatory śluzowe nosa 
 • swędzenie  i uciążliwe „smarkanie”
 • uporczywe i męczące kichanie
 • podrażnienie  błony śluzowej nosa
Większość w/w objawów zmniejsza się, wycisza lub uspokaja. Co ważne, nie zaobserwowano skutków i efektów ubocznych stosowania oleju z czarnuszki.

Jak zachęcić dzieci do picia oleju z czarnuszki?


Mina dziecka, które pierwszy raz wypije olej z czarnuszki jest bezcenna (z dorosłymi jest zresztą tak samo). Jest to moment godny zapamiętania i uwiecznienia. Zachęcam więc mamy do przygotowania aparatu fotograficznego na pierwsze spotkanie z olejem z czarnuszki. Szczerze mówiąc, w większości wypadków, namówienie dziecka do picia oleju z czarnuszki stanowi duże wyzwanie. To jest właśnie ten moment, kiedy warto wykorzystać wrodzony spryt, matczyną intuicję czy znajomość psychologii. Zatem jak zachęcić dziecko, któremu olej z czarnuszki nie przypadł do gustu? Głównie chodzi o to, aby inteligentnie pokonać niechęć nieletniego do podawania mu czegoś na siłę i/lub „uczłowieczyć” mocny smak oleju z czarnuszki.
Na początek jednak zobaczmy jak nie warto postępować.

Olej z czarnuszki dla dzieci – jakich metod nie stosować:

 1. Zwykłe stwierdzenie, że olej z czarnuszki tłoczony na zimno jest dobry, nie jest najlepszą formą jego promocji. Tego typu argument zwykle nie ma mocy przekonywania. Spowoduje raczej, że stracimy zaufanie dziecka i za nic nie zgodzi się ono na kolejną porcję następnego dnia. Usta zacisną się tak mocno, że nic nie przekona młodego człowieka do ponownego otwarcia buzi na przyjęcie oleju z czarnuszki.
 2. Radosne zdanie: zobacz mamusia/tatuś też piją jest mocno ryzykowne ze względu na niekontrolowany grymas twarzy, który może towarzyszyć zaraz po przyjęciu solidnej dawki oleju z czarnuszki. Zalecamy tę metodę wprowadzenia oleju z czarnuszki do diety dziecka, tylko wówczas gdy sami poćwiczymy ją kilka dni. W czwartym dniu olej z czarnuszki zaczyna smakować!
 3. Groźby – nie polecamy w ogóle. Olej z czarnuszki tłoczony na zimno mimo wszystko nie jest karą zagrożoną wyrokiem wieloletniego więzienia lub dożywocia. Grożenie nie jest miłe, ani dla jednej, ani dla drugiej strony. Tego sposobu należy wręcz unikać. Takie podawanie oleju z czarnuszki dzieciom nie jest przez nas absolutnie zalecane!
 4. Obiecywanie – jak wypijesz olej z czarnuszki to dostaniesz czekoladę, albo włączymy bajki, albo pograsz na komputerze – jest trochę niepedagogiczne. Zdrowy rozsądek podpowiada, że sposób „coś za coś” nie jest właściwym rozwiązaniem na przekonanie dziecka do porcji oleju z czarnuszki. Możemy niestety stracić autorytet w oczach naszych pociech. Zwłaszcza tych, które są w wieku kiedy to prowadzi się ciągłe negocjacje z mama i tatą. Jeśli zaangażujemy w to jeszcze babcię i dziadka to lista życzeń będzie nieskończona. Olej z czarnuszki nie wymaga aż tak drastycznych metod. Poza tym wielu rodziców podaje olej dzieciom, które są w wieku „przed negocjacyjnym” - ta metoda i tak wtedy nie zadziała.
 5. Przetrzymanie małego buntownika, aż dolegliwości będą na tyle nieznośne, że sam poprosi o łyżeczkę tego specyfiku jest metodą bardzo ryzykowną. Młody człowiek może nigdy nie poprosić, albo poprosi gdy dolegliwości będą już trudne do złagodzenia.
Jak zatem postępować aby dzieci były chętne pić olej z czarnuszki?

Jak podawać olej z czarnuszki dzieciom?


Oto nasze propozycje dotyczące dzieci powyżej lat 3.
 1. Prośby – jesteśmy na początku dobrej drogi. Większość naszych dzieci nie potrafi nam odmówić gdy zrobimy zmartwioną minę i nadamy odpowiednio litościwy ton naszemu głosowi. Słowa „zrób to dla mamusi lub tatusia” zadziałają jak tajemniczy szyfr otwierający wrota do sukcesu, aby wreszcie olej z czarnuszki tłoczony na zimno znalazł się w dziecięcej buzi. Dobrze jest poświęcić wcześniej dzieciom trochę czasu – one to uwielbiają – i nie będą miały serca nam odmówić.
 2. Kolejna metoda to użycie rozsądnych i logicznych argumentów. Zastosowanie tak zwanych „za i przeciw” jest jak najbardziej wskazane. Jeżeli dolegliwości dziecka są dla niego samego uciążliwe np. wieczny katar, drapanie w gardle, swędząca skóra lub wieczna nieobecność w szkole i brak kontaktu z rówieśnikami oraz wiele innych to łatwiej będzie nam osiągnąć pożądany cel przekonując dziecko argumentami logicznymi i pokazującymi korzyści z picia oleju.
 3. Trzeci sposób jest najprostszy i zwykle skuteczny. Należy zwyczajnie zmieszać porcję oleju z czarnuszki z miodem i cytryną lub z gęstym syropem z malin bądź czarnego bzu. Metoda powinna zadziałać na każdego młodego człowieka, któremu chcemy podać tłoczony na zimno olej z czarnuszki. Unikamy przy tym kombinowania i nie niszczymy poczucia godności małego obywatela.
Mam nadzieję, że wykazaliśmy iż aby podawać dzieciom olej z czarnuszki wystarczy odrobina miłości, trochę sprytu i logiczne działanie.

Olej z czarnuszki -  dawkowanie


Olej z czarnuszki podajemy dzieciom od trzeciego roku życia. Na początek należy zacząć od niewielkiej ilości - około ¼  łyżeczki aby po okresie 1 - 2 tygodni dojść do około ½ lub 1 łyżeczki dziennie.

Po świeży olej z czarnuszki tłoczony na zimno zapraszamy do naszej małej olejarnia Oleoteka gdzie powstaje on zgodnie z zasadami tłoczenia prawdziwych olejów,  najlepszych dla dzieci i dorosłych. TUTAJ kupisz olej z czarnuszki.

 
Opinie