Polecamy - OLIWA z OLIWEK EXTRA VIRGIN z Chorwackiej Istrii

Olej dyniowy tłoczony na zimno

Olej dyniowy

Olej dyniowy tłoczony na zimno z małej, rodzinnej tłoczni Oleoteka

Olej z pestek dyni to ostatnio bardzo popularny i poszukiwany olej na polskim rynku. Dlatego w naszej małej olejarni tłoczymy doskonały w smaku i najwyższej jakości olej dyniowy. Wytłoczenie tego oleju jest bardzo czasochłonne ale za to powstaje produkt najwyższej jakości gdyż do tego dążymy w naszej Oleotece. Dokładnie wyselekcjonowane ziarna (inaczej olej może być gorzki) tłoczone są bardzo powoli metodą na zimno w temperaturze nie przekraczającej 40 °C. Cała olejarnia pachnie słodko i orzechowo, co ma odzwierciedlenie w smaku oleju dyniowego. Jego ciemny, głęboki zielony kolor jest tak apetyczny, że musimy natychmiast go próbować. Najlepiej jak pod ręka mamy lody waniliowe, albo sernik wiedeński. Nasz olej dyniowy tłoczymy zawsze na zamówienie. Ponieważ jest naturalnie sedymentowany jego wartości odżywcze są w pełni zachowane

Dlaczego warto stosować olej dyniowy tłoczony na zimno z Oleoteki?

W naszej małej olejarni Oleoteka wytłoczenie oleju dyniowego to prawdziwy rytuał tłoczenia. Cały proces rozpoczyna się od doboru ziarna, które musi być perfekcyjne w wyglądzie i w smaku. Nie chcemy , aby trafił do Państwa olej gorzki lub najzwyczajniej mdły bez prawdziwego posmaku pestki dyni.

Naszego tłoczenia nie wspomaga żadna nowoczesna technologia, ani specjalistyczne maszyny (poza prasą tłoczącą). Jedyny automat to praca naszych rąk, przez które musi przejść każda butelka napełniona pełnowartościowym olejem dyniowym.

Czym kierujemy się oferując Państwu olej dyniowy:

Sprawdzone ziarna – tylko takie, które maja prawdziwy smak. Muszą mieć zdrowy wygląd i charakterystyczny zielony kolor, jaki ma tylko prawdziwa pestka dyni przeznaczona do tłoczenia. Rolnicy z którymi pracujemy musza szanować naturę i jej prawa. Mamy wówczas gwarancję, że ziarno zamieni się w naprawdę pyszny olej.

Odpowiednie tłoczenie – jest to proces dość żmudny, odbywa się bardzo powoli i w niskiej temperaturze – do 40 °C. Nie uznajemy kompromisów! Nie zwiększamy sztucznie wydajności, tylko pozwalamy ziarenkom bardzo powoli zamieniać się w ciemnozielony płyn. Nie filtrujemy, tylko sedymentujemy tak długo, jak to jest konieczne - czyli do momentu kiedy olej z pestek dyni tłoczony na zimno będzie klarowny. Jesteśmy małą olejarnią i cały proces to praca naszych rąk.

Niska temperatura – olej z pestek dyni po wytłoczeniu trafia do lodówki, gdzie przechowywany jest w warunkach chłodniczych i tam spokojnie sedymentuje.

Gwarantowana świeżość – zgodnie z naszą filozofią świeżości nie tłoczymy oleju na zapas. Nasz olej jest tłoczony na Państwa zamówienie. Dlatego zdarza się, że na olej dyniowy trzeba poczekać 2-3 dni.

Bezpieczna wysyłka – Aby zachować wszystkie wartości i właściwości oleju dyniowego, na czas podróży kurierem umieszczamy, go w opakowaniu styropianowym. Chroni to olej przed utratą temperatury i zabezpiecza przed zniszczeniem. Aby nie leżakował w magazynie naszego przewoźnika DHL, wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku.

Olej dyniowy na co pomaga?

Olej dyniowy to na pewno jeden ze smaczniejszych olejów i nie trzeba wymyślać sposobów jak go podawać. Nawet pity prosto z łyżeczki dostarcza niesamowitych wrażeń smakowych. Olej z pestek dyni tłoczony na zimno to bogactwo NNKT, oraz źródło witaminy A,E,D oraz tych z grupy B. Zawiera składniki mineralne takie jak potas, cynk, selen magnez czy żelazo. Obecność tych składników mineralnych informuje nas, że warto stosować olej z pestek dyni przy niedoborze hemoglobiny i spadku poziomu żelaza we krwi oraz aby mieć piękny, zdrowy wygląd mocne włosy i twarde paznokcie. Magnez poprawi naszą koncentrację (wskazane u dzieci), a cynk uchroni przed osteoporozą.

Olej z pestek dyni właściwości lecznicze?

Warto wspomagać się olejem dyniowym przy leczeniu schorzeń prostaty. Zawarte w nim fitosterole wspomagają walkę z przerostem gruczołu krokowego we wczesnym jej stadium. Wielu specjalistów zaleca stosowanie oleju dyniowego jeżeli w naszym organizmie zagnieździły się pasożyty np. owsiki. Alkaloidy, które wchodzą w skład oleju dyniowego są nieakceptowane przez tych „nieproszonych gości” i po terapii trwającej około 2-3 tygodni powinniśmy pozbyć się niechcianych lokatorów. Ta metoda odpowiada przede wszystkim mamom, które walczą z problemem pasożytów u swoich dzieci. Smak oleju dyniowego znacznie ułatwia im proces „leczenia” ponieważ nie muszą przemycać naszego specyfiku – jego smak przekona nawet typowego „Tadka Niejadka”

Olej dyniowy tłoczony na zimno w kosmetyce

Olej dyniowy możemy z powodzeniem uznać nie tylko jako olej spożywczy ale również kosmetyczny. To dzięki wysokiej zawartości cynku możemy polecać go z osobom z problemami skórnymi, trądzikiem, opryszczką i wolno gojącymi się ranami. Można stosować go bezpośrednio na skórę lub jako dodatek do kremów.

Olej dyniowy - jak stosować?

Olej przeznaczony jest do spożycia na zimno. Na oleju dyniowym nie smażymy, nie podgrzewamy, ani nie gotujemy go. Olej dyniowy to na pewno doskonały dodatek do sałatek, dipów czy dressingów – zwłaszcza tych na słodko. Co ciekawe olej dyniowy doskonale komponuje się z lodami czy sernikiem wiedeńskim. Możemy nim zastąpić sztuczne polewy czekoladowe, czy truskawkowe. Można polać nim dania z owocami typu truskawki, jagody, maliny czy gruszki. Zyskamy doskonałe połączenie pełne zdrowia i bogatych składników odżywczych.

Jakie ilości oleju dyniowego możemy spożywać dziennie?

Zalecane ilości oleju dyniowego to od jednej do trzech łyżek dziennie. Najlepiej aby pierwsza łyżka była spożyta na czczo.

Jak przechowywać olej z pestek dyni tłoczony na zimno?

Olej dyniowy najlepiej przechowywać w lodówce w oryginalnej ciemnej butelce, szczelnie zamknięty. Możemy go pić do 6 miesięcy po jego wytłoczeniu. Najlepszy olej dyniowy tłoczony na zimno to olej świeży, który trafia do klienta niemalże zaraz po wytłoczeniu (kilka dni).

Gdzie kupić dobry olej dyniowy tłoczony na zimno?

Polecamy nasza małą tłocznię Oleoteka z Piły. To tutaj powstają oleje tłoczone specjalnie pod Wasze zamówienie. To właśnie w naszej małej manufakturze przywiązujemy najwyższa wagę do jakości produktu, jego smaku i świeżości. Nasza oferta skierowana jest do osób, które szukają sprawdzonych i pełnowartościowych olejów. Nasze indywidualne podejście do klienta zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 664 354 845 ( 8.00 – 16.00) lub pod adresem mail biuro@oleoteka.pl.

Pomożemy wybrać właściwy olej, opowiemy więcej o jego zaletach i zastosowaniu. Olej do kupienia w naszym sklepie

Opinie