NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Jaką funkcję pełnią w naszym życiu tłuszcze roślinne?

xolej-lniany2
24.06.2019

Wiele diet stosowanych dzisiaj podczas redukcji masy ciała oraz wysiłku fizycznego zaleca wyeliminowanie z posiłków węglowodanów oraz tłuszczów. Z medycznego punktu widzenia takie postępowanie nie jest jednak zalecane. Dobre kwasy tłuszczowe pełnią bowiem niezwykle istotne funkcje w naszym organizmie, a całkowite ich odstawienie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wiele funkcji naszego organizmu.

Rola tłuszczu w przyswajaniu witamin

olej rzepakowy zimnotłoczony

Witaminy dzielą się na dwie podstawowe grupy. Wyróżniamy te rozpuszczalne w wodzie i te wchłaniane w towarzystwie tłuszczów. Zwykle nasz organizm nie ma żadnego problemu z przyswajaniem cennych związków chemicznych z pierwszej kategorii. Natomiast bez obecności kwasów tłuszczowych wchłanianie witamin z grupy A, D, E i K jest zwyczajnie niemożliwe Dobierając dietę, nawet tę, która ma sprzyjać zrzucaniu zbędnych kilogramów, warto wybrać np. olej rzepakowy zimnotłoczony, olej lniany, olej rydzowy czy olej konopny. Mamy wówczas gwarancję, ze dostarczymy naszemu organizmowi to, co najlepsze.

Dlaczego warto stosować oleje zimnotłoczone?

olej rydzowy

Tłuszcze mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Jednak konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, jakie produkty kupujemy. Warto zrezygnować z tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, zamieniając je na te pochodzenia roślinnego. Ważne, aby były przechowywane w lodówkach z krótkim terminem przydatności i nierafinowane. Olej rydzowy, olej lniany, olej rzepakowy, olej konopny czy olej z wiesiołka tłoczone i przechowywane wg powyższych zasad są wówczas bogate w wiele cennych składników. Pamiętajmy, że olejów zimnotłoczonych NIE MOŻNA podgrzewać. Najlepiej pić je bezpośrednio jedna-dwie łyżki dziennie lub stosować jako dodatek do zimnych potraw, sałatek czy koktajli. Ich smak podkreśla walory spożywanego posiłku i nadają potrawom nowy, doskonały smak. Dodając do tego moc kwasów OMEGA 3 i OMEGA 6 oraz witaminy i inne składniki dostarczamy naszemu organizmowi tylko to, czego naprawdę potrzebuje. Szukając dobrego oleju zimnotłoczonego wybierajmy oleje ekologiczne, naturalne z małych rodzinnych olejarni.

Oleje roślinne pełnią w naszym organizmie niezwykle istotną rolę, dlatego nie można z nich zrezygnować. To cenne źródło wielu witamin, minerałów oraz innych związków chemicznych mających pozytywny wpływ na rozwój komórek. Już niewielka ich ilość w codziennej diecie sprawia, że nasze ciało jest zdrowsze, a samopoczucie znacznie lepsze.

Opinie