NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej lniany – naturalny kosmetyk w Twoim domu

artykul2
24.06.2019

Udało się nam już przybliżyć, jak cennym składnikiem w naszej diecie jest olej lniany zimnotłoczony. Bogaty jest w wiele witamin oraz minerałów, przez co poprawia naszą odporność oraz wydolność organizmu. Warto jednak zauważyć, że ta złotożółta ciecz doskonale nadaje się do domowych zabiegów kosmetycznych, poprawiających stan naszej skóry, włosów, a nawet paznokci.

Olej lniany do pielęgnacji cery

olej lniany

Tłoczony na zimno z nasion lnu olej lniany jest bogatym źródłem Omega 3 i Omega 6. Oprócz tego, to także nośnik cennych witamin z grupy E i A. Tak wartościowy skład sprawia, że olej lniany zimnotłoczony doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry. Olejowanie sprawdzi się w przypadku problemów z cerą szczególnie silnie przetłuszczającą się i trądzikową. Drogocenne kwasy tłuszczowe mają pozytywny wpływ na regulację składu sebum, które jest naturalnie wytwarzane przez skórę do jej ochrony. W przypadku zmian zapalnych oraz nadmiernej jego produkcji przez organizm jego skład zmienia się tak bardzo, że zamiast pomagać, szkodzi. Dlatego zadaniem oleju lnianego jest uspokojenie cery oraz jej oczyszczenie - co jest niezbędne w procesie leczenia trądziku i innych dolegliwości skórnych naszej twarzy.

Olej lniany do skóry delikatnej, włosów i paznokci

olej lniany ekologiczny

Zimnotłoczony olej lniany ekologiczny będzie pomocny także wtedy, gdy skóra jest podrażniona i delikatna. Wtedy zamiast natłuszczania nim skóry bezpośrednio warto zdecydować się na wykonanie okładów. Gaza lub tkanina nasączona tym cennym tłuszczem powinna przylegać do ciała przez minimum 20 minut, aby składniki mogły odpowiednio zadziałać. Witamina E, która znajduje się w produkcie, łagodzi podrażnienia oraz odżywia komórki uzupełniając im zapas tlenu. Dzięki temu skóra regeneruje się znacznie szybciej, wygląda lepiej i jest bardziej promienna. Można go także wykorzystać do przygotowania naturalnego peelingu dodając np. zmielone ziarenka lnu. Olej lniany nakłada się także na włosy lub smaruje nim dłonie i paznokcie. Po kilku aplikacjach uzyskamy bardzo zadowalający efekt, który będzie polegał na wzmocnieniu struktury tkanek oraz nadaniu im zdrowszego wyglądu.

Olej lniany można także stosować zamiast płynu do demakijażu jako podkład pod krem nakładany na noc na skórę lub jako dodatek do ulubionego kremu. Nie trzeba stosować dużej ilości oleju lnianego, aby uzyskać zadowalające efekty. Już cienka warstwa zaaplikowana punktowo lub na całe partie ciała sprawi, że tkanki będą odżywione, a w rezultacie nasza cera będzie prezentowała się lepiej niż kiedykolwiek.

Opinie