NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej konopny tłoczony na zimno

zdjecie-konopia
27.11.2019
Kiedy przekazałam moim znajomym, że rozpoczęliśmy tłoczenie na zimno oleju konopnego, ogromny uśmiech zagościł na ich twarzach z wręcz wypisanym tekstem "mamy legalnego dostawcę". Niestety nie tym razem kochani. Wszystko, co mam Wam do zaoferowania to pyszny olej o niespotykanym zielonkawym kolorze, bogaty w NNKT, niefiltrowany i nierafinowany, bez działań halucynogennych i psychotropowych. Nasz olej konopny jest tłoczony z ziarna konopi siewnej, a nie indyjskiej. I tak pozostanie!

W dalszej części mojego tekstu postaram się Was jednak przekonać, że olej konopny tłoczony na zimno to źródło wielu dobrych i niezbędnych składników, które nasz organizm z chęcią przyjmie do siebie i odwdzięczy się nam dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
 

Olej konopny do czego używać?


Okazuje się, że olej konopny jest olejem, który kilkadziesiąt lat temu był używany regularnie i miał szerokie zastosowanie. Był używany w kuchni, kosmetyce oraz jako środek leczniczy. Nie od dzisiaj wiadomo, że nasi dziadkowie wiedzieli co jest dobre, ufali naturze, dbali o nią i szanowali. W zamian za to otrzymywali od niej produkty najwyższej jakości, które pozwalały im żyć w czasach, gdzie rzadko słyszało się o współczesnych chorobach cywilizacji typu cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwory. Nasz olej konopny tłoczony na zimno odnajdzie się doskonale :
  • w kuchni - gdzie dodany do twarogu, koktajlu, czy surówki zachwyci nas swoim aromatem i smakiem,
  • w kosmetyce - gdzie rozjaśni i rozświetli nasze buzie, włosy i wzmocni paznokcie (olej konopny w kosmetyce)
  • w walce z dolegliwościami zdrowotnymi- gdzie wzmocni nasz układ odpornościowy i zwalczy stany zapalne organizmu (właściwości zdrowotne oleju konopnego)

Na oleju konopnym zimnotłoczonym i nierafinowanym nie możemy smażyć. Tylko olej, który nie został poddany chemicznej obróbce zapewni pełnie smaku i właściwości zdrowotnych. Olej konopny jest idealny dla wegan i wegetarian. 100% pochodzenia roślinnego plus bogactwo NNKT oraz witamin to doskonały sposób na suplementację przy tego rodzaju diecie.
 

Jaki olej konopny jest najlepszy?


Dobry olej konopny musi być przede wszystkim świeżo wytłoczony. Wiecie już, że w naszej Oleotece oleje są tłoczone na zimno, nie podlegają rafinacji oraz filtrowaniu.

Tak samo jest w przypadku oleju konopnego. Dlatego olej konopny zimotłoczony nie może być poddany obróbce cieplnej, ponieważ bardziej nam zaszkodzi niż pomoże. Musi być przechowywany w lodówce w ciemnej butelce i spożywany niemalże zaraz po wytłoczeniu. Takiemu zadaniu sprosta na pewno mała rodzinna olejarnia Oleoteka gdzie oleje tłoczone są tylko pod konkretne zamówienie.
 

Olej konopny tłoczony na zimno na co pomaga?


Olej konopny zimnotłoczony jest wręcz doskonałym wzorcem proporcji kwasów OMEGA 6 do OMEGA 3 (3:1) jakie powinniśmy przyjmować każdego dnia. Jak już wiecie z poprzednich artykułów, nie jesteśmy w stanie sami wyprodukować NNKT i musimy przyjąć je z pożywieniem. Dlatego natura dała nam ziarenka konopi siewnej, a my w naszej Oleotece dobrze je wykorzystaliśmy i wytłoczyliśmy. Wyobraźcie sobie, że za każdym razem kiedy pijecie olej konopny tłoczony na zimno wszystkie komórki waszego ciała oddychają głęboko, regenerując i naprawiając uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. Niewątpliwie pomaga również wysoka zawartość witaminy E, która ma niesamowite właściwości przeciwutleniające. Dlatego olej konopny jest polecany osobom, które chcą o siebie zadbać i zapracować na dobre funkcjonowanie swojego organizmu w przyszłości. NNKT zawarte w zimnotłoczonym oleju konopnym (szczególnie kwas GLA z grupy Omega 6) mają prawidłowy wpływ na układ hormonalny regulując go do właściwego poziomu i wpływają łagodząco na objawy PMS (Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego). Potrafi również wyregulować poziom lipidów w naszym ciele i dzięki temu chroni nasze serce oraz żyły przed zmianami miażdżycowymi.

Bogactwo witamin A, B i K to kolejny argument, aby sięgnąć po olej konopny każdego dnia. Szczególnie dotyczy to witaminy K, którą bardzo trudno znaleźć w produktach codziennego użytku, a przecież chcemy wzmocnić nasze naczynia krwionośne, żeby nasz układ sercowy działał jak naoliwiony mechanizm. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy jeszcze wapń, cynk, fosfor i magnez (zdrowe kości, zęby włosy i paznokcie) to olej konopny ma zaszczytne miejsce na podium czy tego chcemy, czy nie. Nawet łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema przybiera łagodniejszą postać jeżeli posmarujemy chore miejsca właśnie olejem konopnym.
 

Olej konopny na twarz i ciało?


Olej konopny świetnie nadaje się do codziennej pielęgnacji naszej cery, zarówno suchej jak i tłustej czy mieszanej. Zawarta w oleju konopnym witamina E może tu zostać śmiało nazwana witaminą młodości. Olej konopny zimnotłoczony nie tylko nawilży sucha skórę, ale również wyrówna poziom wydzielania sebum przy cerze tłustej i mieszanej. Jeżeli mamy w zwyczaju olejowanie włosów, to olej konopny nadaje się do tego w 100%, a za główny cel przyjął on mocne nawilżenie skóry głowy i pozbycie się łupieżu. Nie zapominajmy również o paznokciach. Im częstszy ich kontakt z olejem konopnym tłoczonym na zimno tym płytka paznokcia jest twardsza i zdrowsza. Pamiętajmy jednak, że najlepszy efekt - jeżeli chodzi o kosmetyczne działanie (Olej konopny w kosmetyce) - będzie wówczas, gdy będziemy stosować olej od wewnątrz i zewnętrznie.
 

Jaki olej konopny wybrać?


Olej konopny musi byś przede wszystkim świeżo wytłoczony i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce. Olej konopny ze sklepowej półki może nie spełnić oczekiwań ani roli jaką wyznaczyła mu natura. Zapraszamy do naszej małej OLEOTEKI, gdzie olej konopny tłoczymy specjalnie pod Państwa zamówienie, przechowujemy go w lodówce i wysyłamy w opakowaniach styropianowych pocztą kurierską. Zachęcamy do zapoznania się z naszą filozofią tłoczenia.
Opinie