NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej konopny tłoczony na zimno właściwości zdrowotne

olej-konopny-260_min
27.11.2019
Jak już wiecie olej konopny to prawdziwy dar natury, który może w przyszłości pomóc nam uniknąć wielu schorzeń, dając nam możliwość przejścia przez życie w dobrym zdrowiu. Jednak stosowanie oleju konopnego zimnotłoczonego to nie tylko inwestycja w przyszłe zdrowie, ale również zadbanie o teraźniejsze samopoczucie.

Olej konopny tłoczony na zimno to prawdziwy pogromca chorobotwórczych drobnoustrojów. Swoje "polowanie" na intruzów rozpoczyna już w jelicie cienkim, gdzie jak wiadomo mikroflora jelitowa pełni służbę na rzecz właściwego działania wszystkich układów w naszym o organizmie. Dlatego pijąc olej konopny bardzo mocno wzmacniamy swoja odporność zapobiegając przeziębieniom, grypom czy zapaleniom ucha.

Kiedy jesteśmy już odpowiednio zabezpieczeni i wzmocnieni, nasz organizm czuje się pewniej i z dużo większą determinacją i wiarą we własne siły, rozpoczyna walkę z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu sercowo-krwionośnego ( w tym miażdżyca) czy nowotwory. Zawarte w oleju konopnym odpowiednio zbilansowane kwasy OMEGA 3 i OMEGA 6 regenerują zniszczone lub uszkodzone komórki naszego ciała regulując nasz metabolizm i właściwe funkcjonowanie. Jak wszyscy wiemy każda istota żywa zbudowana jest z miliarda komórek, które tworzą grupy tkanek, a tkanki tworzą układy (krwionośny, nerwowy itp). Dlatego pijąc olej konopny docieramy do podstawowego budulca czyli każdej pojedynczej komórki, a ona już doskonale wie, gdzie i jak te wszystkie dobra oleju konopnego dostarczyć.
 

Zdrowe kwasy w oleju konopnym


Wysoka zawartość kwasów OMEGA 6 w oleju konopnym to niewątpliwie ulga dla kobiet, zwłaszcza tych, które każdego miesiąca przechodzą PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Zawarte w oleju konopnym kwasy GLA nie tylko łagodzą jego objawy, ale przede wszystkim regulują gospodarkę hormonalną.

Dzięki wysokiej zawartości kwasów OMEGA 3 w oleju konopnym możemy spodziewać się uregulowania poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie, a co za tym idzie odzyskujemy pełna kontrolę nad właściwym poziomem cukru oraz choresterolu. Kwas alfalinolenowy (Omega 3), to również doskonałe paliwo dla lepszej pracy naszego mózgu, a w szczególności jego ukrwienia.

Olej konopny tłoczony na zimno to również bogactwo tokoferoli (witamina E). Właśnie ta witamina ma ogromne działanie przeciwutleniające, czego dowodzi działając antynowotworowo i ochronnie przy chorobie wieńcowej. Również polifenole (przeciewutleniacze) zawarte w oleju konopnym spożywanym na zimno chronią nasze DNA, lipidy i białka przed utlenianiem.

Stosując olej konopny nierafinowany warto wiedzieć, że zawiera on witaminy A, B i K. Szczególnie warto zwrócić uwagę na witaminę K, która jest odpowiedzialna za krzepnięcie krwi, a której jest niewiele w naturalnych produktach i zazwyczaj zalecane jest suplementowanie w zależności od schorzenia. Witamina B ma ogromny wpływ na sprawne funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż jak wiadomo jej brak może powodować silny stres i nerwicę. Pijąc olej konopny dostarczamy wapń (mocne kości, zdrowe zęby, prawidłowa krzepliwość krwi), cynk (mniej infekcji, lepsza koncentracja, piękne włosy i paznokcie), fosfor (mokre i zdrowe kości oraz lepsze funkcjonowanie układu nerwowego) i magnez ( lepsza praca mięśni, dobre samopoczucie, dobra praca układu naczyniowo-sercowego).

Stwierdzenie że jest to cudowny lek nasuwa się samo. Ale tak naprawdę olej konopny zimnotłoczony nie jest lekiem. Powinien na stałe zamieszkać w naszej lodówce i być stosowany jako dodatek do sałatek, koktajli czy past twarogowych. Jeżeli pokochamy go tak samo jak nasze ulubione potrawy i będziemy spożywać jedną łyżkę dziennie, ograniczając tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, olej konopny zimnotłoczony stanie się naszym Aniołem Stróżem.

Po dobry, sprawdzony i prawdziwie tłoczony olej zapraszamy do naszej małej manufaktury oleoteka.pl. Czeka tu na Was olej zawsze świeżo wytłoczony pod konkretne zamówienie. Przed wysyłką przechowujemy go w ciemnej butelce w temperaturze 4-10 stopni. Kurier dostarczy olej następnego dnia, zapakowany w styropian jako gwarancję utrzymania temperatury.

Jezeli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zawsze możecie do nas napisać biuro@oleoteka.pl ; lub zadzwonić tel: 664 354 845
Opinie