NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej lniany – sekret zdrowia naszych babć

artykul2
04.04.2019

Olej lniany – sekret zdrowia naszych babć

 
Z dużym zainteresowaniem obserwuję reklamy produktów, które niemalże od razu mnie uleczą - nawet jak nie jestem chora, odmłodzą - chociaż lubię moje zmarszczki od śmiechu i odchudzą tak szybko, że nawet nie zdążę przytyć. Szczególnie „kibicuję” tym specyfikom które na 100% powstały po przewertowaniu roczników statystycznych, mówiących o tym jakie choroby w naszym społeczeństwie są najczęściej leczone i do jakiej grupy skierować kolejną tabletkę cud. Zgroza! Po czymś takim zastanawiam się, czy naprawdę można aż tak iść na skróty i dać wiarę słowom, które są wypowiedziane przez anonimowe osoby?

Kochani - nastały czasy, gdzie musimy odnaleźć swoją własną prawdę, zaufać intuicji i prawdziwej wiedzy. Jeżeli nam coś dolega, to znajdźmy przyczynę i spróbujmy mądrze sobie pomóc. Uwierzcie, że nie każdy ma zespół jelita wrażliwego, bóle stawowo-mięśniowe czy bóle migrenowe.

Od dawna wiadomo, że wszystko, co dobre pochodzi z natury. Wiem, że nie odkrywam tym stwierdzeniem nic nowego. Nie to było moim celem. Celem jest uzmysłowienie Wam, że proste rozwiązania są nie tylko najlepsze, ale i sprawdzone od dawien dawna.

Kiedy postanowiliśmy otworzyć naszą małą rodzinną OLEOTEKĘ, obiecaliśmy sobie, że nigdy nie rzucimy się w wir pędzącej cywilizacji. Że zawsze będziemy tłoczyć zgodnie ze starymi zasadami. Dzisiaj na co dzień realizujemy to w ten sposób, że słuchamy co olej chce nam powiedzieć a nie odwrotnie. Jeżeli mówi: tłocz mnie powoli - my słuchamy, jeżeli mówi: trzymaj mnie szczelnie zamkniętego w lodówce - trzymamy, jeżeli mówi: smakuj mnie zawsze przed rozlaniem do butelki - smakujemy. Ot taka sobie konwersacja. 
 

Co chce nam powiedzieć olej lniany?

 
Najczęściej chyba rozmawiamy z olejem lnianym. Sam o sobie mówi, że jest dla nas źródłem zdrowia, dobrego samopoczucia i urody. Ma piękny złocisto-żółty kolor i jest tłoczony z siemienia lnianego. Już wiemy o nim bardzo dużo i wiemy jak najlepiej go tłoczyć, aby jego właściwości prozdrowotne były zachowane. Wiemy, że musi być tłoczony w niskiej temperaturze - nieprzekraczającej 40 stopni, przechowywany w lodówce, w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła i spożywany w krótkim czasie po wytłoczeniu i tylko na zimno. Uznaliśmy, że sztuczna filtracja nie pasuje do naszego bohatera więc sedymentujemy go w lodówce. Olej lniany nie lubi upływającego czasu, dlatego ma krótki termin przydatności - maksymalnie 3 miesiące, a po otwarciu powinien zostać zużyty w ciągu 4 tygodni. Aby w pełni docenić walory oleju lnianego, postanowiliśmy do jego tłoczenia używać tylko i wyłącznie ziaren ekologicznych, od polskiego rolnika. Olej lniany jest tak zdrowym olejem, że grzechem byłoby tłoczenie go z ziaren innych niż certyfikowane, ekologiczne nasiona.
 
Zadaniem oleju lnianego zimnotłoczonego jest przede wszystkim dbanie o nasze zdrowie i dobrą kondycję. Wszak, nie od dzisiaj wiadomo, jest on bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega 6 i Omega 3 które są odpowiednio zbilansowane.
   

Na co i jak stosować olej lniany?

 
Bardzo często pytacie: Z jakimi chorobami pomaga nam walczyć? Czy olej lniany zimnotłoczony obniża ciśnienie? Czy olej lniany zimnotłoczony walczy z cukrzycą i podwyższonym, złym choresterolem? Czy olej lniany zimnotłoczony to olej budwigowy? Czy olej lniany zimnotłoczony pomaga przy chorobach nowotworowych? Czy olej lniany mogą stosować dzieci? Czy olej lniany jest odpowiedni dla sportowców i osób, które chcą schudnąć? 
Na wszystkie te pytania z duża przyjemnością odpowiadamy TAK.

Olej lniany pomaga w wielu dolegliwościach. Skutecznie i trwale. Warunkiem jest jego regularne spożywanie. Tylko wówczas olej lniany tłoczony na zimno pomoże nam w walce z chorobami cywilizacyjnymi - cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami serca i układu krążenia. Świetnie poradzi sobie z podwyższonym poziomem złego cholesterolu LDL i będzie skuteczny w zapobieganiu miażdżycy. Zadba o nasze serce z należyta starannością i skutecznością. To właśnie zawarte w nim kwasy Omega 3 i Omega 6 maja tak dobroczynny wpływ na zapobieganie i walkę z tymi chorobami. Olej lniany jest również głównym składnikiem diety opracowanej przez dr. biochemii Johannę Budwig - stąd nazwa olej budwigowy. Johanna Budwig w swoich badaniach udowodniła, że regularne spożycie ekologicznego oleju lnianego pomaga w zapobieganiu i walce z rakiem oraz utrzymuje nasze ciało w doskonałej kondycji. Sama żyła lat 95.
   
Jeżeli chcecie wiedzieć, co olej lniany może jeszcze dla was zrobić to odpowiadam. Olej lniany przywraca równowagę w przemianie materii i reguluje metabolizm. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie tylko pomaga oczyścić organizm z toksyn, ale również powoduje utratę wagi. Ważne jest, aby w miarę możliwości nie stosować w nadmiarze tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i tłuszczów typu trans (oleje roślinne utwardzone). Zdrowej diecie powinien towarzyszyć ruch i w miarę aktywny tryb życia. Osobom czynnie uprawiającym sport olej lniany pomaga lepiej dotlenić komórki, ponieważ związki w nim zawarte pomagają transportować tlen i hemoglobinę. Sprawność i wytrzymałość sportowca jest wówczas dużo lepsza, a dobrze dotlenione komórki skracają okres regeneracji po dużym wysiłku fizycznym. 

Na koniec dodam jeszcze, że olej lniany wzmacnia odporność u dzieci. Powoduje też lepszą pracę mózgu, dzięki czemu łatwiej przyswoić młodemu człowiekowi ogrom informacji i wiedzy jaką dostarcza mu współczesny świat i technologia. W okresie dojrzewania pomaga regulować gospodarkę hormonalną, co poniekąd pozwala nam rodzicom przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.
   
Drodzy czytelnicy, mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłam Wam wartości naszego dobrego, polskiego oleju lnianego. Najważniejsze jest, abyście mając taką wiedzę, wybrali najlepszy dla Was produkt, który na każdym etapie przygotowania i tłoczenia był starannie sprawdzany. Przecież tutaj chodzi o zdrowie Wasze i Waszych najbliższych. 


Zamawiając olej w małej rodzinnej olejarni możesz przekonać się jak bardzo smak świeżego, ekologicznego, tłoczonego na zimno tradycyjną metodą oleju lnianego, różni się od tego ze sklepowej półki.
 
Opinie