NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Olej z wiesiołka - lecznicza moc ukryta w małych ziarenkach

wiesiolek
27.11.2019

Olej z wiesiołka - lecznicza moc ukryta w małych ziarenkach 


Czy wiedzieliście, że w minionym wieku olej z wiesiołka określono mianem „Króla leków na wszystko". Aż trudno uwierzyć, że tak niepozorna roślina o pięknych żółtych kwiatach, rodzi drobne ziarenka o ogromnej mocy!

Wiesiołek przywędrował do nas z Ameryki Południowej. Indianie wykorzystywali jego moc przygotowując balsamy i napary na ból gardła, zapalenie stawów, problemy skórne, hemoroidy, choroby oczu i bóle zębów. 

We współczesnym świecie olej z wiesiołka 250ml zapewnił sobie czołową pozycję wśród produktów, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i urodę. Olej uwielbiany zwłaszcza przez kobiety, które dzięki niemu czują się lepiej, pewniej i piękniej. Olej z wiesiołka, aby spełnił swoje zadanie musi być tłoczony na zimno w niskiej temperaturze i przechowywany w lodówce. Źle znosi masową produkcję. Olej z wiesiołka najlepiej czuje się w takiej olejarni, gdzie tłoczony jest na bieżąco. Sedymentuje w sposób naturalny w temperaturze 4-10 °C i czeka na swojego Smakosza w lodówce. 
 

Olej z wiesiołka właściwości Olej z wiesiołka to przede wszystkim bogactwo NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) w tym kwasów tłuszczowych OMEGA 6 - linolenowy i GLA - gamma - linolenowy. Jak już wiecie z poprzednich artykułów kwasy te są potrzebne każdej, nawet najdrobniejszej komórce naszego organizmu. Z komórek zbudowane są nasze narządy wewnętrzne, mięśnie, skóra, mózg. Jeżeli nie zagwarantujemy sobie odpowiedniej dawki NNKT, nasz doskonale zaprogramowany organizm zacznie na początku odrobinę zgrzytać - domagając się tego, co niezbędne - a jeżeli mu tego nie dostarczymy - może zepsuć się bardzo szybko. Dlatego olej z wiesiołka powinien stanowić codzienny składnik naszej diety.

Mając to wszystko na uwadze, kobiety powinny przypieczętować z nim przyjaźń „na śmierć i życie” choć w tym przypadku należałoby powiedzieć „na dobre życie”.
 
Olej z wiesiołka dla kobiet: 
 • Olej z wiesiołka ma korzystny wpływ na zespół napięcia przedmiesiączkowego - dzięki niemu my kobiety możemy uniknąć takich objawów PMS jak drażliwość, przygnębienie, zatrzymywanie wody w organizmie, zmęczenie, ból piersi. Szczególnie namawiam Panów, aby zadbali o systematyczne zaopatrywanie swoich partnerek w ten eliksir "dobrego nastroju"
 • Olej z wiesiołka łagodzi i efektywnie zmniejsza mastalgie, czyli bolesność piersi,
 • Olej z wiesiołka pomaga zwalczać nawracające torbiele w piersiach. Tu jednak uczulam, że warto badać piersi, aby wykluczyć zmiany nowotworowe,
 • Olej z wiesiołka pomaga łagodzić objawy menopauzy - to chyba najczęstszy powód szukania pomocy w złocistym płynie oleju z wiesiołka. Badania wykazały, że olej ten zmniejsza występowanie uderzeń gorąca oraz nadmiernej potliwości, co dla wielu kobiet jest lub będzie bardzo uciążliwe.
 • Olej z wiesiołka to wspaniały kosmetyk. W branży kosmetycznej stanowi dodatek wielu kremów, balsamów czy nawet szamponów i odżywek. Po co nam jednak dodatek skoro mamy czyste piękno w butelce
 • Sprawdź artykuł OLEJ Z WIESIOŁKA JAKO KOSMETYK. Widzicie więc drogie Panie, że olej z wiesiołka upatrzył sobie nas, kobiety, aby być z nami na dobre i złe. To oczywiście nie znaczy, że nie możemy podzielić się nim z męską częścią naszego świata. Wręcz przeciwnie. Olej z wiesiołka doskonale sprawdza się przy wspomaganiu leczenia wielu chorób, również tych cywilizacyjnych.
 

Olej z wiesiołka w leczeniu choróbOlej z wiesiołka ze względu na wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób i dolegliwości: 
 • zespół jelita drażliwego
 • początkowe stadia stwardnienia rozsianego
 • neuropatia cukrzycowa
 • zmiany miażdżycowe
 • choroby układu sercowo-krwionośnego 
 • bóle i stany zapalne
 • stany depresyjne

Ale jak to powszechnie wiadomo, najlepsza jest zawsze profilaktyka. Dlatego warto stosować olej z wiesiołka tłoczony na zimno, aby w przyszłości uniknąć wielu schorzeń. Jeżeli zadbamy o serce i cały układ krwionośny unikniemy zmian miażdżycowych, jeżeli utrzymamy choresterol na odpowiednim poziomie mamy większe szanse uniknąć cukrzycy, jeżeli zwalczymy stany zapalne, ogólna kondycja naszego organizmu będzie na bardzo wysokim poziomie. Nigdy nie jest za późno, aby zadbać o siebie i swoich bliskich. Z olejem z wiesiołka będzie łatwiej. Zamawiając olej z wiesiołka w naszej małej olejarni masz gwarancję, że został wytłoczony specjalnie pod Twoje zamówienie. Nie mamy magazynów. Nasz olej powoli sedymentuje (staje się klarowny) w lodówce, w temperaturze 4-10 °C.

Jesteśmy dla Państwa dostępni pod telefonem (strona  www.oleoteka.pl   zakładka kontakt), można do nas napisać biuro@oleoteka.pl, albo umówić się na spotkanie. Chętnie udzielimy wszelkich informacji i odpowiemy na Państwa pytania.

Oprac. Magdalena Sowalska
Opinie