NOWOŚĆ - Oliwa z oliwek Extra Virgin Premium

Dlaczego warto kupić zestawy olejów w Oleotece?

Oleje Oleoteka
02.07.2020

Większość z nas jest świadoma, że oleje tłoczone na zimno to drogocenne źródło dobrych tłuszczów, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Większość również wie, że trzeba utrzymać niezwykłą samodyscyplinę, aby regularnie i każdego dnia pamiętać o dobroczynnej łyżce dobrego oleju tłoczonego na zimno, dodawanego do sałatek, jogurtów lub innych potraw. Większość z nas przechodziła przez etap „muszę odpocząć od oleju”, -wracając do dobrych przyzwyczajeń po jakimś czasie. Mam nadzieję, że zaledwie kilkoro z Was jeszcze nie trafiła do grupy wtajemniczonych olejowych koneserów.

Aby zapobiec wszelkim przeszkodom, które stają na drodze do dobrego i mądrego spożywania tłuszczów, postanowiliśmy stworzyć zestawy z naszych olejów. Długo myśleliśmy jak połączyć nasze produkty, abyście mogli w pełni skorzystać z wszystkiego, co dany olej ma do zaoferowania.

Poniżej przedstawię Wam nasze rekomendacje i krótką charakterystykę poszczególnych zestawów olejów tłoczonych na zimno z Oleoteki. Są to, według nas racjonalne, pełnowartościowe i zbilansowane zestawy, w których każdy znajdzie swoje ulubione produkty.

Zestaw 500 +

Znak matematyczny „+” kojarzy nam się od jakiegoś czasu z dodatkowymi korzyściami materialnymi. Nasz „+” oznacza ogromną wartość wynikającą z picia oleju lnianego ekologicznego. Wie o tym każda osoba, która walczy z nadciśnieniem, cukrzycą, złym choresterolem czy chorobami nowotworowymi. To właśnie olej lniany BIO, który jest głównym i jedynym bohaterem tego zestawu, zawiera w sobie niezwykłe bogactwo kwasów Omega 3, które są świetnie zbilansowane z kwasami Omega 6. Co najważniejsze jest ich prawie dwa razy tyle, co kwasów Omega 6 i dzięki temu w każdej łyżce oleju lnianego tłoczonego na zimno jest ogromna porcja tlenu, na którą czeka każda nawet najmniejsza komórka naszego ciała. Dzięki tej jednej łyżce każdego dnia może odetchnąć głęboko i spokojnie walczyć z wolnymi rodnikami, które atakują ją i próbują zniszczyć w każdych możliwych sytuacjach. Zdrowa komórka to zdrowa tkanka. Zdrowa tkanka to zdrowy organ. Zdrowy organ (serce, mózg, trzustka itp.) to zdrowe ciało i umysł.

Więcej o oleju lnianym

Zestaw 500 plus – dla kogo?

 • dla osób, które piją dużo oleju lnianego (porcja w zestawie to około 200 łyżek oleju),
 • dla całej rodziny, która regularnie używa oleju lnianego ekologicznego tłoczonego na zimno,
 • dla grupy znajomych, którzy dopingują się i pilnują nawzajem w systematyczności i trwaniu w dobrym odżywianiu,
 • dla sportowców – zarówno amatorów jak i zawodowców,
 • dla osób, które stosują i przestrzegają surowych zasad diety dr. Budwig, która zaleca picie nawet 8 łyżek oleju dziennie.

Zestaw „Serce jak dzwon”

Zestaw „Serce jak dzwon” zawiera tłoczony na zimno olej lniany ekologiczny i olej z wiesiołka .Tu użyliśmy popularnego niegdyś hasła promującego roślinny tłuszcz utwardzony. Dzisiaj już wiemy jak bardzo te hasło było wtedy nietrafione! Serce jak dzwon bić będzie tylko wówczas, gdy dostarczony organizmowi tłuszcz nie przejdzie ABSOLUTNIE żadnego procesu rafinacji, utwardzania, konserwacji itp. Zawarte w oleju lnianym NNKT nie akceptują wysokich temperatur i dodatków chemicznych. Te procesy bowiem zabijają w olejach roślinnych to, co najlepsze. Przemysłowa produkcja tłuszczów roślinnych to raczej recepta na pęknięcie serducha niż na jego głośne i wyraźne bicie! Olej lniany tłoczony na zimno i olej z wiesiołka z małej olejarni Oleoteka to oleje, które po wytłoczeniu zachowują wszystkie swoje właściwośći. Olej lniany już opisałam wyżej. Natomiast jeżeli dołożymy do tego olej z wiesiołka to zyskujemy ogromne bogactwo kwasów Omega 6 (szczególne GLA) i witaminy E.

Więcej o oleju z wiesiołka

Nasz układ krwionośno- sercowy bardzo lubi taki skład. Jednak olej z wiesiołka najbardziej upatrzył sobie organizm kobiety i tam robi porządek z naszą gospodarką hormonalną od okresu dojrzewania, aż do późnej starości. Dba o to, aby możliwie skutecznie likwidować małe guzki, i zapobiegać ich powstawaniu. To właśnie my kobiety jesteśmy najbardziej narażone na raka piersi i szyjki macicy.

Zestaw serce jak dzwon – dla kogo?

 • Dla kobiet z PMS, mastalgią i uciążliwymi torbielami i w okresie menopauzalnym
 • Przy objawach zmian miażdżycowych
 • W chorobach układu sercowo – krwionośnego
 • W początkowym stadium stwardnienia rozsianego

Zestaw sałatkowy

Zestaw sałatkowy – czyli tłoczone na zimno oleje: olej lniany bio, olej rydzowy bio, olej z wiesiołka, olej rzepakowy. Mamy tu zdrowotne dobrodziejstwo oleju lnianego i z wiesiołka opisanych w zestawach powyżej oraz dwa nowe i niezwykle popularne smaki w kuchni pod postacią oleju rydzowego i oleju rzepakowego. Oczywiście wszystkie wytłoczone na zimno w małej olejarni Oleoteka, bez rafinacji i sztucznych dodatków. Wchodzący w skład zestawu olej rydzowy, to olej ciągle odkrywany przez Was i wzbudzający swoim niepowtarzalnym smakiem zdziwienie i akceptację okazaną na Waszych twarzach przy pierwszej degustacji. Od razu pojawiają się pomysły, do czego można go użyć. Twarożek, sałata, mozarella, surówki, kapusta kiszona to tylko niektóre z propozycji produktów do których można dodać olej rydzowy na co dzień w Waszym jadłospisie. Dodam jeszcze tylko, że olej rydzowy ekologiczny z Oleoteki ma bardzo podobne właściwości zdrowotne jak olej lniany i śmiało można stosować go zamiennie.

Więcej o oleju rydzowym

Jeżeli chodzi o ostatni olej z zestawu – olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany, to mówiąc krótko jest to nasza polska „oliwa północy”. Olej jest tłoczony na zimno, z lodówki, w ciemnej szklanej butelce i bez chemicznej obróbki czyli stosowania rafinacji. Niestety tego dobrego „rzepakowego” jest na polskim rynku bardzo mało, a prawie w ogóle nie ma go w dużych sklepach sieciowych. Olej rzepakowy to przede wszystkim bogactwo witaminy E i K, ale także bardzo dobrze zbilansowane Omega 6 do Omega 3. Jego smak jest bardzo delikatny i lekko słodkawy. Śledzik w oleju, twarożek z cebulką i domowy majonez zyskają nowy aromatyczny smak, jeżeli dodamy do nich nasz olej rzepakowy z pierwszego tłoczenia na zimno.

Więcej o oleju rzepakowym

Zestaw sałatkowy – dla kogo?

 • Przede wszystkim dla osób, które używają dużo ogólnie dostępnego na rynku oleju rzepakowego rafinowanego do „potraw na zimno”. Jeżeli chcemy spożywać naprawdę wartościowe tłuszcze, które maja zadziałać dobroczynnie na nasz organizm – wybierzmy olej rzepakowy tłoczony na zimno z małej rodzinnej olejarni Oleoteka.
 • Dla osób, które uwielbiają gotować i eksperymentować ze smakami w kuchni.
 • Dla osób, które przykładają ogromna wagę do jakości spożywanego jedzenia i wiedzą, że tłuszcz to niezbędny składnik naszej diety – pod warunkiem, że należy do grupy NNKT.
 • Dla osób, które dbają o swoich najbliższych, a zwłaszcza tych którzy mają problemy zdrowotne i właściwe odżywianie może pomóc w walce z chorobą i jej konsekwencjami.
Zestaw sałatkowy

Zestaw Smakosza

Zestaw smakosza – olej rydzowy ekologiczny, olej konopny i olej z pestek dyni czyli po prostu olej dyniowy. Olej konopny to pełna łyżka zdrowia. Ma niesamowity zielony kolor nasycony kwasami Omega 3 i 6 oraz witaminą E. Olej konopny tłoczony na zimno z Oleoteki jest wytwarzany z nasion konopi siewnej i tym samym jest olejem spożywczym, a nie leczniczym. Jednak jego właściwości pozwalają mu walczyć z nadciśnieniem, cukrzycą, złym cholesterolem, atopowym zapaleniem skóry i uczuleniami.

Więcej o oleju konopnym

Olej dyniowy natomiast to bardzo wyrazisty smak słodkiej pestki dyni nafaszerowanej żelazem – czerwone krwinki szaleją z radości i alkaloidami – robaki i pasożyty w naszym organizmie zmykają po około dwóch tygodniach regularnego picia oleju dyniowego. Właściwości oleju rydzowego już znacie.

Zestaw Smakosza – dla kogo?

 • To taki nasz zestaw dla prawdziwych Łasuchów. Nie tylko tych, którzy eksperymentują w kuchni, ale przede wszystkim szukają nowych smaków i połączeń – olej dyniowy z lodami waniliowymi lub truskawkami - PYCHA!
 • Dla osób, które cieszą się dobrym zdrowiem, ale tylko dzięki temu, że wiedzą co i jak należy stosować - i w jakich proporcjach - aby ten stan ducha i ciała trwał jak najdłużej
 • Dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci piły oleje tłoczone na zimno – jest mnóstwo możliwości ich przemycenia!

Zestaw smakosza

Zestaw Konesera

Zestaw konesera – to zestaw, który w swoim składzie ma wszystkie wymienione wcześniej oleje oraz dodatkowo ekologiczny olej z ostropestu tłoczony na zimno i olej z czarnuszki. Olej z ostropestu to dobry przyjaciel naszej wątroby. Zawarta w nim sylimaryna jest ogólnie znanym składnikiem nasion ostropestu, który pomaga oczyścić wątrobę z toksyn i zanieczyszczeń. Już 1-2 łyżeczki dziennie wystarcza by wspomóc pracę tego organu.

Więcej o oleju z ostropestu

Jeżeli zaś chodzi o olej z czarnuszki to najlepiej chyba przyjęło się powiedzenie „leczy wszystko oprócz śmierci” lub „złoto faraonów”. Na pewno olej z czarnuszki z małej olejarni Oleoteka jest polecany jako pomoc w walce z alergiami, astmami i AZS. Jest bardzo popularny jako suplement diety dla dzieci właśnie z tymi schorzeniami dzięki zawartości tymochinonu i nigellonu.

Więcej o oleju z czarnuszki

Zestaw konesera – dla kogo?

 • DLA WSZYSTKICH! – to najlepszy sposób, aby sprawdzić który olej najlepiej smakuje Wam i Waszej rodzinie. Można przetestować wszystkie nasze produkty pod kątem świeżości, właściwości, smaku i działania. Każdy kolejny zakup będzie bardziej świadomy i wybierzecie ten olej tłoczony na zimno z Oleoteki, który podbił wasze serca i podniebienia.
 • Dla solenizantów, jubilatów, Mam z okazji Dnia Mamy itp. To na pewno oryginalny i nietuzinkowy prezent.

Zestaw konesera

Pamiętaj że kupując w małej olejarni Oleoteka oleje tłoczone na zimno wspierasz polskie, dobre i wysokiej jakości produkty. My odwdzięczmy się świeżym i wysokojakościowym olejem wytłoczonym z pasją i zaangażowaniem. Zawsze chętnie odpowiemy na Wasze pytania i doradzimy, który zestaw jest najlepszy.

Wszystkie nasze produkty zamówisz w sklepie internetowym, dzwoniąc na numer telefonu 664 354 845 lub pisząc na adres: biuro@oleoteka.pl

Opinie