Olej lniany

Olej lniany ekologiczny z małej, rodzinnej tłoczni Oleoteka

Olej lniany ekologiczny tłoczony na zimno powstaje z polskich ziaren pochodzących z upraw ekologicznych i certyfikowanych gospodarstw rolnych. Ziarna są odpowiednio przygotowane i wyselekcjonowane. Nasz olej lniany tłoczymy z nasion lnu brązowego odmian wysokooleinowych ponieważ właśnie te ziarna, gwarantują nam wysoką zawartość i odpowiednią proporcję kwasów OMEGA 3 do OMEGA 6.

W naszej olejarni olej lniany ekologiczny tłoczymy na zimno tzn. w niskiej temperaturze nieprzekraczającej 35 °C. Nie tłoczymy na zapas. Nasi Odbiorcy otrzymują olej świeży 2-3 dni po wytłoczeniu. W Oleotece olej lniany po wytłoczeniu nie jest filtrowany ani oczyszczany po to, abyście otrzymali Państwo produkt, który zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Nasz olej lniany od momentu wytłoczenia przechowywany jest w temperaturze 4-10 °C.

Dlaczego warto stosować olej lniany tłoczony na zimno z Oleoteki?

Czy wiesz, że przygotowując nasz olej lniany ekologiczny odrobinę cofnęliśmy się do czasów, kiedy nie było maszyn, robotów i komputerów? W tłoczni oleju Oleoteka wszystko, co zwyczajowo wymaga zaawansowanej technologii, zastąpiliśmy pracą naszych rąk. Ot, tak na przekór dzisiejszym czasom. Sami więc tłoczymy olej, rozlewamy go do butelek, zakręcamy nakrętki oraz etykietujemy. Nic nie przyśpieszamy, dzięki temu mamy pełną kontrolę nad każdym naszym produktem, który do Was trafia, a Wy macie 100% gwarancji, że pijecie najlepsze oleje.

Ekologiczne ziarno - olej lniany tłoczymy z ekologicznych ziaren lnu od polskich rolników. Nasi rolnicy to ludzie uprawiający len w zgodzie z naturą. Nie stosują żadnych chemicznych oprysków i chorobotwórczych środków ochrony roślin. W rezultacie nasz ekologiczny olej lniany zawiera tylko niezbędne i wartościowe substancje.

Odpowiednie tłoczenie - bardzo powoli zamieniamy ziarna lnu na złocisty płyn oleju lnianego ekologicznego. Pachniemy nim cały dzień. Sedymentujemy, nie filtrujemy - dzięki temu nasz olej lniany ekologiczny staje się klarowny w naturalny sposób, zachowując najlepsze właściwości zdrowotne i odżywcze.

Niska temperatura - od momentu wytłoczenia nasz olej lniany ekologiczny jest przechowywany w temperaturze 4-10 °C - to konieczny i niezbędny warunek aby zachował on swoje właściwości.

Gwarancja świeżości - nigdy nie tłoczymy na zapas, nie mamy stanów magazynowych, dlatego na nasz olej lniany ekologiczny trzeba czasami poczekać dzień lub dwa.

Bezpieczna wysyłka – przed wysyłką olej lniany dodatkowo mocno schładzamy i umieszczamy w opakowaniu styropianowym. Korzystamy z usług poczty kurierskiej DHL. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku po to aby oleje nie leżały w magazynie przewoźnika przez weekend.

Jakie właściwości ma olej lniany ekologiczny tłoczony na zimno?

Olej lniany bardzo zainteresował niemiecką biochemik Johannę Budwig w latach 50 ubiegłego stulecia. Johanna Budwig udowodniła, że zawarte w oleju lnianym kwasy OMEGA 3 ( ALA) i OMEGA 6 (LA), odpowiednio zastosowane, zapobiegają a nawet pomagają walczyć z rakiem i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Dieta dr Budwig, to nic innego jak propozycja spożywania zdrowych kwasów tłuszczowych z grupy NNKT w połączeniu z białkiem i wyeliminowanie z diety tłuszczów zwierzęcych oraz typu trans (margaryny, tłuszcz palmowy), które rujnują nasze zdrowie. Wiedza, jaką przekazała nam dr. Budwig jednoznacznie wskazuje, że nasz organizm potrzebuje dobrego i wartościowego pokarmu, aby funkcjonował jak najdłużej w zdrowiu i dobrej kondycji (Johanna Budwig żyła 95 lat). Stosując się do jej zasad żywienia pomagamy odżywić i dotlenić każdą najmniejszą komórkę z której zbudowane jest nasze ciało. Wielu z nas zna olej lniany pod nazwą OLEJ BUDWIGOWY. Pamiętajmy jednak, że olej lniany musi być właściwej odmiany, dobrze wytłoczony i prawidłowo przechowywany. Tylko wówczas może dostać zaszczytne miano oleju budwigowego. Olej lniany z Oleoteki w 100% spełnia wymagania dla oleju Budwigowego określone przez dr Budwig.

Olej lniany bogaty w kwasy Omega 3 i Omega 6 to niezbędny składnik naszej codziennej diety.

Stosując olej lniany ekologiczny pomagamy naszemu organizmowi:

1. W walce z chorobami nowotworowymi.

2. W utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi.

3. W kontrolowaniu ciśnienia krwi.

4. W utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu.

5. W regulowaniu przemiany materii i regulowaniu metabolizmu.

6. W zwalczaniu stanów zapalnych stawów.

Olej lniany jest także bardzo korzystny w diecie dzieci – pomaga im lepiej się rozwijać. Zwiększa ich odporność, koncentrację, pracę mózgu i łatwość przyswajania wiedzy zwłaszcza w okresie szkolnym. Także osoby czynnie uprawiające sport, stosując olej lniany, mogą lepiej dotlenić komórki ponieważ związki w nim zawarte pomagają transportować tlen i hemoglobinę. Sprawność i wytrzymałość sportowca jest wówczas dużo lepsza, a dobrze dotlenione komórki skracają okres regeneracji po dużym wysiłku fizycznym.

Jak stosować olej lniany?

Olej lniany ekologiczny z Oleoteki jest zawsze świeżo wytłoczony i przechowywany według określonych zasad i standardów. Dlatego jego smak znacznie różni się od olejów ze sklepowych półek.

Proponujemy olej lniany jako dodatek do:

1. Białego twarogu z odrobiną cebuli lub szczypiorku i szczyptą soli.

2. Jako dodatek do świeżych surówek i sałatek.

3. Do świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych np. z marchwi, pomarańczy.

4. Do koktajli np. kefir z truskawką, odrobiną miodu i cynamonu.

5. Do śledzi przygotowanych domowym sposobem.

6. Do pasty twarogowej wg dr Budwig sprawdź przepis 

Olej lniany można też oczywiście stosować bezpośrednio pijąc go wprost łyżeczką.

Jakie ilości oleju lnianego ekologicznego spożywać dziennie?

Zalecane ilości to od 2 do nawet 8 łyżek dziennie w zależności czy stosujemy go jako suplement diety czy wspomagamy się nim walcząc z chorobą.

Jak przechowywać olej lniany?

Olej lniany zimnotłoczony należy przechowywać zawsze w lodówce, w szklanej ciemnej, oryginalnej butelce, szczelnie zamknięty. Olej lniany tłoczony na zimno ma krótki termin przydatności - 3 miesiące i należy go spożyć do 4 tygodni po otwarciu. Najlepszy olej lniany to olej świeżo wytłoczony, który trafia do klienta niemalże zaraz po wytłoczeniu (1-4) dni.

Gdzie kupić olej lniany ekologiczny?

Warto skorzystać z oferty małej olejarni OLEOTEKA z Piły. Olej lniany z Oleoteki tłoczymy tylko pod zamówienie - nigdy na zapas. Nasz olej lniany ekologiczny to sprawdzony produkt. Ziarna pochodzą z polskiego gospodarstwa ekologicznego, które podobnie jak nasza Oleoteka posiada certyfikat EKO. Nasz olej lniany ekologiczny jest przechowywany w odpowiednich warunkach ( 4-10 °C) i wysyłany do klientów w opakowaniu termicznym od poniedziałku do czwartku pocztą kurierską.

Służymy Państwu pomocą i dobrą radą od poniedziałku do piątku od 8.00 - 16.00 tel 664 354 845 lub pod adresem mail biuro@oleoteka.pl . Pomożemy wybrać właściwy olej, opowiemy więcej o jego zaletach i zastosowaniu.

Sekret zdrowia naszych Babć – poczytaj więcej na naszym blogu 
Olej do kupienia tutaj